Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

OM kód: 203032/010 | 1133 Budapest, Vág utca 12-14.

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Az iskola bemutatása:

Iskolánkban jelenleg kreatív és humán (iparművészeti) szakmacsoportban folyik az oktatás szakiskolai, szakközépiskolai és technikus szinten.

Tanévenként 700-900 tanuló végzi tanulmányait nálunk. (nappali diák és felnőttképzésben)

Az elméleti és gyakorlati-szakmai oktatás az iskola  2008-ban teljesen felújított - Vág utcai főépületében folyik.

A gyakorlati-szakmai képzés és a művészeti oktatás a 13. kerület Vág utcai épületünkben, valamint különböző cégeknél és kisvállalkozóknál. A ruhaipari oktatáshoz és a művészeti képzéshez korszerű alap- és speciális gépekkel, eszközökkel és berendezésekkel felszerelt varró- és modellező műhelyek, textilműhely, rajz-, formázó-, és tervező helyiségek, valamint a számítógépes tervezéshez szükséges informatika termek szolgálják a színvonalas szakmai oktatást, amelyet műszaki részleg egészít ki (csúcstechnológiát képviselő számítógépes-gyártás előkészítő rendszer, méretes-, és konfekció-szabászat).

A Budapesti Műszaki Egyetem és az Iparművészeti Egyetem Pedagógiai Tanszékeinek gyakorló iskolájaként részt veszünk a ruhaipari mérnöktanárok, műszaki oktatók valamint az iparművész tanárok képzésében is.

BemutatkozásBemutatkozás

Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

Budapesti Komplex SZC Kreatív Technikum

1133 Budapest, Vág utca 12-14.

E-mail: titkarsag@kreativtechnikum.hu

OM azonosító: 203032/010